oficiální web obce

Poslední závod otevřeného mistrovství České Republiky v autokrosu, se jel tento víkend v Sedlčanech. Všichni jsme byli zvědaví, zda se Luďovi Dubravskému, z domácího týmu Motorsport Libuň, podaří získat titul mistra republiky divize Tourning D6.

Víkend začal perfektně. Po tréninkách byl Luďa druhý hned za Purmou. Jeho největší konkurent v boji o mistrovský titul, rakušan Dominik Senegačník zajel až pátý čas.

Velká paráda to byla i ve všech rozjížďkách. Jen v té první nám trochu zatrnulo, když Luděk v jednom esíčku balancoval jen po dvou kolech, a div se nepřevrátil. Jinak nám ale dělal jen samou radost a všechny tři rundy vyhrál. Se Senegačníkem se ani v jedné rozjížďce nepotkal a ten taktéž vyhrál všechny tři své jízdy. Do finále šel ale z prvního místa Luďa, díky lepšímu času. Navíc Tím získal další bod navíc, který znamenal ještě lepší pozici pro zisk titulu mistra republiky. Luďa nemusel Senegačníka bezpodmínečně porazit, ale stačilo dojet hned za ním.

Poslední finále sezony tedy mělo určit celkového vítěze. Start se povedl nejlépe Luďovi. Senegačník hned za ním. Závod se vyvíjel výtečně, Už to vypadalo, že Luděk předvede to co v předchozích jízdách a vyhraje systémem start – cíl, ale nedojelo se ani první kolo. Po střetu dvou aut na konci startovního pole zůstalo jedno na boku a závod byl přerušen.

V opakovaném startu by se nervozita dala krájet nejen v publiku, ale hlavně mezi jezdci. Luďa odstartoval. Do první zatáčky se řítili bok po boku se Senegačníkem, Purmou a z druhé řady dobře odstartovaným Matějkou. Luděk byl přece jen nejrychlejší a do zatáčky přijel první. Tam ale došlo ke katastrofě. Byl to zřejmě bezhlavě jedoucí Matějka, který do Luďka vrazil a vylomil mu kolo. Senegačník se dostal do čela. Luděk se hned na to, se svou špatně ovladatelnou fábií, ještě střetl s Milanem Purmou. Ten dostal hodiny, a závod tam skončil pro oba dva jezce. Bohužel pro Luďka, tým motorsportu a jejich fanoušky tam pohasly i veškeré naděje na zisk titulu mistra republiky. Přiliž krutá tečka takto skvěle rozjeté sezony!

Vyhrál Rakouský jezdec Dominik Senegačník, druhý byl Jiří Matějka a třetí Martin Kopena.

Mistrem republiky divize Tourning D6 se tedy stal rakouský jezdec Dominik Senegačník, druhý Luděk Dubravský a třetí Martin Kopena.

Na závěr je třeba dodat, že i titul vicemistra je pro Luďka a celý motorsport Libuň obrovský úspěch. Vždyť když do šampionátu loni vstupoval, jen málo kdo věřil, že se do něj takto výrazně zapíše.

Je třeba pogratulovat Luďovi Dubravskému a celému týmu za tento úspěch, poděkovat za toto úsilí a zároveň skvělou reprezentaci obce Libuň.

Jarda Vaňouček

Záznam ze Sedlčan můžete vidět dnes na ČT4 sport a pak na iVysílání České televize.